نکاتی در خصوص تزئین میز شام در تشریفات مجالس عروسی

نکاتی در خصوص تزئین میز شام در تشریفات مجالس عروسی شمس العماره  :در تشریفات مجالس عروسی یکی از مهم ترین قسمت های که مورد توجه تقریبا تمام زوجین است ، میزشام می باشد. میز شام عروسی می تواند توسط خانواده های عروس و داماد چیده شود یا اینکه خدمه و کارکنان تالار آن را اماده کنند.

تزئین میز شام شمس العماره

برخی از خانواده ها به دلیل اینکه خودشان شخص خاصی را برای چیدمان میز در نظر دارند در چنین شرایطی از خدمه و کارکنان نیز استفاده نمی کنند. اول از هر چیزی باید بدانید که میز شام عروسی ، در قسمتی باید چیده شود که مقابل دید مهمان ها باشد چون این شب برای هر زوجی فقط یکبار اتفاق می افتد پس مهم است که چگونه و چطور آماده شود.

 تزئین میز شام

تزئین میز شام

نباید از این موضوع غافل شد که میز شام عروسی ، بسیار مهم و تاثیرگذار در خاطره های عروسی می باشد. حتما شما هم تا به حال دیده اید که برخی پس از بازگشت از عروسی ، جملات این چنینی را تکرار می کنند : اصلا شام عروسی خوشمزه نبود ، چیدمان زیبایی برای شام عروسی استفاده نکرده بودند و …

در برخی از مراسم ها اینگونه است که برای هر چند نفر یک میز جداگانه شام چیده می شود ولی در برخی دیگر میزی به عنوان سلف سرویس اماده می گردد که در هر صورت باید به چیدمان سفره دقت کافی باشیم.

در رابطه با نوع چیدمان سفره و زیبایی باید به مواردی دقت داشته باشیم که در ادامه به آنها اشاره شده است:

۱) انتخاب یک رومیزی زیبا و شیک

قدم اول در چیدن یک میز خوب و زیبا این است که یک رومیزی زیبا داشته باشید. شما می توانید با استفاده نمودن از رومیزی های خوش رنگ و زیبا در تشریفات مجالس عروسی ، زیبایی میز شام خودتان را چندین برابر نمایید و البته جلوه ی زیبایی به میزتان بدهید. برخی از افراد برای اینکه تزئین میز را جذاب کنند از روبان های رنگی یا پاپیون های بزرگ استفاده می کنند.

۲) گل آرایی و سفره آرایی

در برخی از تشریفات مجالس عروسی از گل های طبیعی یا گاهی از گل های مصنوعی استفاده می کنند تا بتوانند میز شام مهمان ها و عروس و داماد را به بهترین شکل ممکن تزئین نمایند.در گل آرایی میزهای پذیرایی باید بدانید که چه نوع گلی را با چه میزانی استفاده می کنیم. برخی از افراد از گل های رز، سوسن، فرزیا ، داوودی ، آنتوریم قرمز و گل های با ساقه های کشیده استفاده می کنند.

فراموش نکنید که تزئین و دیزاین سالن عروسی از جمله مهم ترین قسمت های جشن عروسی می باشد که از اهمیت میز شام نیز نباید غافل شویم . برای اینکه بتوانید میز شام عروس و داماد را به بهترین شکل تزئین کنید بهتر است از گل های طبیعی استفاده شود ولی برای تزیئن قسمت های دیگر می توانید از گل های مصنوعی نیز استفاده نمایید که البته با اینکار شما هزینه های تشریفات مجالس عروسی  را کم تر خواهید کرد. تا جایی که برای شما امکان دارد از گل های طبیعی وگل آرایی های شیک ، برای میز عروس و داماد ، میز شام استفاده نمایید.

برای اینکه زیبایی میز شام را چندین برابر کنید از دستمال های سفره ی استفاده کنید که با رنگ گل استفاده شده روی میز همخوانی داشته است. با توجه به تنوع نوشیدنی های که روی میز است می توانید از دو مدل لیوان زیبا و شیک نیز برای هر میز استفاده نمایید.

۳) شمع آرایی

پیشنهاد می شود که برای جذابیت بیشتر از شمع های متناسب و تزئینی نیز برای میز شام استفاده نمایید. معمولا شمع ها را در دو سمت میز و کنار گل ها می گذارند.

اینکار می تواند در ایجاد یک حس خوب برای مهمان های شما نیز بسیار موثر باشد.

برای تزیئن میز شام می توانید از حلقه دستمال هم استفاده کنید.

بهتر است به قاشق و چنگال و بشقاب نیز دقت داشته باشید. این موارد را به گونه ی در کنار یکدیگر قرار بدهید تا بتوانید زیبایی میز را چندین برابر کنید. اگر در شام عروسی شما اقلامی مثل سوپ و سالاد وجود دارد حتما از بشقاب های جداگانه ی برای آنها در نظر گرفته شود.

فراموش نکنید هر کدام از این موارد که به درستی انجام نشود می تواند از جذابیت میز شام شما بکاهد. بهتر است پیش از اینکه تصمیمی در این رابطه بگیرید ، با دیگران نیز مشورت داشته باشید.

اگر خودتان نظر یا ایده ی جذابی دارید که می تواند در این خصوص سبب بهتر شدن میز شام و جذابیت آن شود حتما با خدمات تشریفات در میان بگذارید.


تشریفات عروسی و خدمات مجالس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید