هر آنچه درباره ساقدوش عروس باید بدانید

هر آنچه درباره ساقدوش عروس باید بدانید , موسسه تشریفاتی شمس العماره : ساقدوش ها در فرهنگ های مختلف ، معنی های متفاوتی داشته اند ولی در ایران معمولا به افرادی گفته می شود که با عروس و داماد رابطه های خویشاوندی نزدیکی داشته اند. در آذربایجان ساقدوش را با واژه سولدوش نیز می شناسند. ساقدوش ها عروس و داماد را تا خانه همراهی می کنند و البته که باید به نکات مختلفی دقت داشته باشند. در فرهنگ های خارجی بیشتر اینگونه است که همه ی دختر و پسرهای مجرد را به عنوان ساقدوش انتخاب می کنند.

ساقدوش عروس

ساقدوش عروس

اگر می خواهید یک مراسم شیک و لاکچری برای خودتان برگزار کنید باید به نکات مختلفی در آن دقت داشته باشید.هیچ چیز را بدون برنامه ریزی انجام ندهید و سعی کنید از ماه های گذشته برای مراسم خود یک برنامه ریزی دقیق را مشخص نمایید. اگر شما به نکات مهم دقت نداشته باشید باید مطمئن شوید که نمی توانید مراسم با کیفیت خوبی را برگزار کنید.

در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از مهم ترین موضوعاتی آشنا کنیم که به بهتر جلوه دادن مراسم عروسی شما ، کمک بسیاری می کند، بله درست حدس زده اید! معرفی ویژگی های ساقدوش عروس یکی از اصلی ترین ویژگی های یک عروسی باشکوه است.

ساقدوش ها هم در کنار عروس خانم و هم در کنار آقا داماد عزیز حضور داشته است پس باید به لباسی که ساقدوش ها می پوشند دقت کافی داشته باشیم و لباسی را انتخاب نمایید که در خور و برازنده مراسم و عروس و داماد باشد.

بهتر است از لباس های استفاده شود که علاوه بر شیک بودن ، حالت رسمی نیز داشته باشند. لباس ساقدوش ها باید کاملا متناسب با اندام و هیکل آنها باشد و به گونه ی نباشد که بسیار تنگ یا بسیار گشاد باشد. در ادامه به مواردی که گفته شده است ، دقت داشته باشید:

عملکرد عروس و داماد در هنگام انتخاب ساقدوش ها

۱- چگونه تعداد ساقدوش ها را مشخص کنیم؟ حتما شما هم دیده اید که در برخی از مراسم ها ساقدوش های زیاد و در برخی دیگر ساقدوش های کمتری وجود دارد . زمانی که می خواهید تعداد ساقدوش ها را مشخص نمایید باید حتما به تعداد مدعوین جشن دقت نمایید. مثلا برای هر ۴۰ مهمانی که شما دعوت می کنید یک ساقدوش را در نظر داشته باشید . البته امروزه چون مراسم ها نسبت به گذشته بیشتر تشریفاتی شده اند ، تعداد ساقدوش ها نیز کمتر گردیده است. داشتن سه تا چهار جفت ساقدوش برای مراسمهای امروزی کفایت می کند.

۲- لباس ساقدوش ها چگونه باید باشد؟ همانطور که اشاره کرده ایم باید برای ساقدوش ها لباس های را انتخاب نماییم که درخور و برازنده باشد و همچنین از شیک بودن و جذاب بودن آنها نیز غافل نشویم.

اگر می خواهید لباس های ساقدوش ها را به بهترین شکل انتخاب نمایید می توانید به سراغ سایت های معتبر و ژورنال های معروف بروید که البته کمک فراوانی به شما خواهد داشت. لازم است بدانید که لباس های ساقدوش ها بهتر است با جشن و دکور مراسم شما همخوانی های لازم را داشته باشد و اصلا در چنین شرایطی عجله نکنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

۳- چگونگی برخورد با ساقدوش ها : میزبان وظیفه دارد که با توجه به عرف و رسم ، برای ساقدوش ها تمام هزینه ها را پرداخت نماید که شامل کفش ، خرید لباس و … می باشد. ولی اگر شما نمی توانید برای ساقدوش ها لباس های یکدست بخرید می توانید از آنها بخواهید تا لباس های یک رنگی را بپوشند که در مراسم بیشتر جلوه داشته باشد.

ساقدوش عروس و داماد چه وظیفه های دارند؟

  1. توصیه می شود که ساقدوش ها قبل از اماده شدن در کنار عروس و داماد باشند تا با اینکار به آنها انرژی بدهند.
  2. ساقدوش ها برای اینکه حس ارامش و اطمینان خاطر را برای عروس و داماد و خانواده های آنها ایجاد کنند بهتر است همیشه بر لب خنده داشته باشند و خوش رفتار باشند تا سبب ایجاد هیچ گونه استرس یا اضطرابی نشوند.
  3. ساقدوش ها وظیفه دارند تا با توجه به خواسته ها و نظرهای عروس و داماد ، همه ی کارهای را آنها خواسته اند انجام بدهند. یکی از مهم ترین وظیفه های ساقدوش ها نگهداری وسایل ، نگهداری شاسی عکس ، نگهداری نمودن هدیه های عروس و … است.
  4. ساقدوش ها وظیفه دارند تا در تمام مراسم با متانت ، آرامش در کنار عروس و دامادها حرکت نمایند.
  5. یکی دیگر از وظیفه های ساقدوش ها برقراری هیجان ، سرزندگی ، شور در مراسم است. می توانیم اینگونه بگوییم که ساقدوش ها نوعی تامین کننده گرمی مجلس را به همراه داشته اند.

تشریفات عروسی , خدمات مجالس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید