عکاسی عروس و ۱۲ اشتباه رایح در روز عروسی

عکاسی عروس و ۱۲ اشتباه رایح در روز عروسی , تشریفات عروسی شمس العماره : حتما می دانید که عکس ها بهترین وسیله ها هستند که برای همیشه باقی می ماند و آنچه چیزی که برای سال های طولانی می تواند خاطره های عروس و داماد را زنده کند عکس ها هستند. پس با این مقدمه به خوبی متوجه می شویم که باید به انتخاب آتلیه و عکاس خود دقت فراوانی داشته باشیم.

عروس و دامادها برای اینکه خاطره های عروسی را زنده کنند به سراغ عکس ها و فیلم های عروسیشان می روند تا به تماشای روز دلنشین عروسی شان بنشینند. به همین دلیل باید در انتخاب آتلیه دقت فراوانی داشته باشید چون اگر اینکار را غیرحرفه ی برای شما انجام دهد تا سالیان طولانی برای شما این نتیجه باقی خواهد ماند. در انتخاب آتلیه صبر و حوصله داشته باشید و اتلیه را انتخاب نمایید که در زمینه عکس برداری و فیلمبرداری دارای تخصص کافی باشد چون شما ثبت خاطره بهترین روز زندگی تان را به افرادی سپرده اید که پس از عروسی می توانید نتیجه کارشان را ببینید که خوب است یا خیر.

عکاسی عروس

عکاسی عروس

در ادامه این مطلب سعی کرده ایم اطلاعاتی در مورد نحوه ی انتخاب آتلیه به شما ارائه بدهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن انتخاب خود را انجام بدهید.

  1. پیش از اینکه بخواهید تصمیمی بگیرید باید در نظر داشته باشید که بودجه شما چقدر است اگر میخواهید هزینه ی زیادی را صرف کنید قطعا انتخاب های بیشتری دارید ولی اگر بودجه ی تان بسیار کم است انتخاب های شما نیز محدود می باشد.
  2. باید آتلیه را انتخاب نمایید که کادر با تجربه و حرفه ی داشته باشد که به تمامی ژست ها و اصول تسلط کافی داشته باشد.
  3. حتما از البوم و نمونه کارهای گذشته آنها دیدن کنید و با دقت به آنها نگاه کنید
  4. از کسانی که در گذشته ، این اتلیه برایشان عکس و فیلم اماده کرده ، سوالهای در مورد نحوه کار و … بپرسید.
  5. اگر می خواهید اطلاعات شما تکمیل گردد می توانید در اینترنت جستجوی انجام دهید
  6. در صورتی که شما به بهترین شکل ممکن انتخابتان را انجام داده باشید، هیچ وقت از آن پشیمان نشده اید ولی اگر با عجله از کنار این موضوع رد شوید قطعا نتیجه ی خوبی بدست نمی آورید.

اگر شما هم با عکاسان و فیلم بردارها برخورد کرده باشید متوجه می شوید که برخی از آنها به دلیل اینکه سرشان شلوغ است ، دچار بی نظمی و بدقولی می شوند که همین موضوعات مشتریان را کاملا دلخور و ناراحت می کند پس فکر نکنید که بعد از انتخاب اتلیه و پرداخت هزینه یا پیش پرداخت دیگر کار شما تمام شده بلکه شما تا ثبت بهترین خاطره های عروسی تان با بهترین عکس ها بسیار فاصله دارید.

بیشتر بخوانید : تشریفات عروسی شمس العماره

در ادامه ۱۲ اشتباه رایج در روز عروسی را مطالعه کنید .

۱- نامزدی را در نظر نمی گیرند و راحت از آن می گذرند

همیشه سعی کنید زمانی که از شما عکسی گرفته می شود در مقابل دوربین راحت باشید و به اطرافتان توجهی نکنید. برخی از عروس و دامادها که پیش از عروسی و عقدشان ، مراسم نامزدی گرفته اند می توانند با راحتی بیشتر در مقابل دوربین حضور پیدا کنند. اگر می خواهید همکاری و مشارکت بیشتری با عکاسان داشته باشید می توانید برای عروسی تان از عکاسی استفاده کنید که عکس برداری مراسم عقد و نامزدیتان را نیز برعهده داشته است.

۲- عدم هماهنگی های لازم روز عروسی با عکاس

عکاسی عروس و ۱۲ اشتباه رایح در روز عروسی : پیش از اینکه بخواهید برنامه های روز عروسی تان را هماهنگ کنید باید با فیلم بردار  و عکاس مشورت های لازم را داشته باشید . فیلم برداری و عکس برداری موضوعاتی هستند که باید به نکات مهمی در آنها دقت کرد.

یکی از نکات مهم این است که در زمان خاصی از روز ، عکس برداری بهتر انجام می شود مثلا ظهر به علت وجود آفتاب و نور ، عکس برداری دشوار تر صورت می گیرد و اواخر روز به علت کم بودن نور خورشید بهترین زمان برای عکس برداری است.

۳- یک عکاس حرفه ی استخدام نمی کنند

همیشه در نظر داشته باشید که عکاسی را استخدام نمایید که حرفه ی باشد و برای کارش دوره ها و حرفه های لازم را سپری کرده باشید. نمی توان هر کسی که یک دوربین در دست داشت را عکاس حرفه ی نامید . عکاسانی که حرفه ی هستند به دلیل دارا بودن تجربه و توانایی های که دارند می توانند تصاویر فوق العاده و زیبایی از شما ثبت نمایند. اگر می خواهید بهترین و حرفه ی ترین عکاس را ثبت نام کنید باید هزینه ی بیشتری نیز پرداخت نمایید.

۴- با برنامه عروسی هماهنگ نیستند

هر برنامه ی که بین شما و عکاس شما منعقد شده نیاز است که به آن احترام بگذارید و مطابق آن عمل نمایید. اگر هماهنگ باشید قطعا استرس شما نیز در روز عروسی کم تر است و البته می توانید عکس های باکیفیت تری را مشاهده کنید. یکی از مواردی که در روز عروسی بسیار اهمیت دارد ، زمان بندی صحیح برنامه های روزعروسی می باشد.

۵- عکاس دوم را استخدام نمی کنند

بسیار از عروس و دامادها برای صرفه جویی در هزینه ها اقدام به استخدام عکاس دوم نمی نمایند چون تصورشان بر این است که عکاس دوم سبب ایجاد ناهماهنگی و بی نظمی می شود ولی این موضوع را فراموش نکنید که این عکاس می تواند از دیدی دیگر اقدام به ثبت عکس های شما کند که قطعا برایتان جالب است و می توانید در البوم عروسی از آنها استفاده کنید.

۶- فامیل و دوستان خود را در کار عکاس دخالت ندهید

در حرفه ی عکاسی به کسی که یک ابزار حرفه ی دارد و مداوم در پی گرفتن عکس های زیاد است عمو باب گفته می شود. عمو باب در واقع شخصی است که فکر می کند هر چه تعداد عکس هایش بیشتر باشد پس به عروس و داماد نیز کمک بیشتری کرده ولی اگر کسی در کار عکاس دخالت کند قطعا سبب می شود که او صحنه های خوب را از دست بدهد پس از آنها بخواهید کار عکاس را به خودش واگذار کنند.

۷- به عکاس نمی گویند که دوست دارند در عکس ها چگونه باشند

هر کسی نسبت به عکس های که از او گرفته می شد یک دید ذهنی و شخصی دارد . پس اگر می خواهید به بهترین شکل عکس های شما ثبت شوند سعی کنید عکس های را که می پسندید و آنها را که مورد علاقه تان نیست برای عکاس بفرستید تا او با سلیقه شما آشنا شود. خواسته های خود را بگویید تا بتوانید بهترین اقدامات البوم عروسی تان را داشته باشید.

۸- برای سازمان دهی مهمان ها از کسی کمک نمی گیرند

بهترین کار این است که شما از میان اقوام و مهمان های خود آن کسی را که بیشتر از بقیه به او اعتماد  دارید انتخاب کنید و بخواهید که برای عکاسی وظیفه هماهنگی با مهمان ها را بر عهده بگیرد.
اگر مهمان های شما دوست دارند عکس های را از خودشان داشته باشند می توانیدفرد مورد نظر را مسئول کنید عکس ها را برای افراد مورد نظر ارسال نمایند.

۹- بیش از اندازه به دوربین نگاه کردن

متاسفانه برخی از عروس و دامادها به دوربین بیش از اندازه نگاه می کنند و اینکار سبب می شود که عکس های شما مصنوعی به چشم بیاید. به دوربین توجه نکنید تا زمانی که عکاس از شما نخواسته هیچ کاری انجام ندهید و طبیعی رفتار نمایید.

۱۰- بیش از اندازه برای ژست گرفتن تلاش می کنند

عکاس و شما تا جایی که امکان دارد تلاش می کنید تا بتوانید لحظه های زیباتر و جذاب تری را ثبت نمایید. اگر می خواهید بهترین کار را انجام بدهید می توانید آرامش تان را حفظ کنید و رفتارها و واکنش های طبیعی از خودتان نشان دهید. همیشه تلاش کنید که از لحظه هایتان لذت ببرید چون قطعا عکس های شما بهترین ها خواهد بود.

۱۱- تاخیر در استخدام عکاس

در صورتی که موفق شده اید یک عکاس حرفه ی را انتخاب کنید و او می تواند انتظارهای شما را برآورده کند سریعا با او قرارداد ببنید. معمولا عکاس های که سرشان خلوت است حرفه ی نیستندولی عکاس های حرفه ی بیشتر اوقات سرشان شلوغ است و باید از مدت های گذشته با او برای زمان هماهنگی های لازم را داشته باشید.

۱۲- تلاش نکنید همه چیز عالی باشد:

همیشه از لحظه ها لذت ببرید و لبخند بزنید حتی اگر مشکلات کوچک سبب شود که فکرتان اندکی درگیر باشد. عکس های شما با اتفاق های غیرمنتظره ، جذاب تر به نظر می آید.

ارتباط با ما : خدمات مجالس و تشریفات عروسی شمس العماره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید