راهنمایی برای درست کردن لیست مهمانان عروسی

راهنمایی برای درست کردن لیست مهمانان عروسی  , تشریفات عروسی شمس العماره : یکی از سخت ترین کارهای که معمولا عروس و دامادها باید انجام بدهند انتخاب یک لیست است که تعداد مهمان ها را مشخص می کند البته اگر می خواهید همیشه نتیجه لیست شما به بهترین شکل باشد می توانید از خانواده و دوستان خود نیز در این رابطه مشورت های لازم را داشته باشید.

درست کردن لیست مهمانان عروسی

درست کردن لیست مهمانان عروسی

پیش از اینکه بخواهید مراسم عروسی تان را بگیرید باید نکاتی را در نظر داشته باشید که قطعا به شما کمک خواهد کرد.

۱- با برنامه ریزی جلو بروید

بهترین چیزی که می تواند به شما کمک کند برنامه ریزی است. برای هر مسئله باید برنامه ریزی داشته باشید. معمولا افراد به لیست مهمان ها هیچ دقتی نمی کنند و معمولا آن را به عنوان آخرین کار خود در نظر می گیرند که اصلا درست نیست . هیچ وقت نیازی نیست که چند ماه قبل از عروسی تان کارت ها را پخش کنید ولی بهتر است لیستی از مهمان های خود را اماده کنید تا بتوانید با توجه به آن اقدام به سفارش غذا و تالار مورد نظرتان کنید.

۲- برای انتخاب مهمان ها اولویت بندی را فراموش نکنید

قطعا به خوبی می دانید که امروزه هزینه های برگزاری مراسم به شدت زیاد است و بهتر است شما برای انتخاب مهمان هایتان اولویت بندی قرار بدهید چون زیاد شدن مهمان ها موجب می شود که شما تنها برای عروسیتان هزینه های زیادی را پرداخت نمایید. برای هر مهمانی که دعوت می کنید باید هزینه کیک ، شیرینی و سالن پذیرایی را در نظر بگیرید اما وقتی تعداد مهمان هایتان را محدود کنید می توانید بسیاری از هزینه ها را خارج کنید.

فراموش نکنید که وقتی شما تعداد مهمان های خود را بدانید به اندازه همان میزان سفارش میدهید و شما با مشکل کم و یا زیاد بودن روبرو نخواهید بود قطعا اگر غذای شما کم بیاید آبرویتان می رود.

۳- دوستان صمیمی خود را دعوت کنید

افرادی همیشه تلاش می کنند که برای دوستان خود سنگ تمام بگذارند تا آن روز برایشان بهترین و خاطره انگیزترین جشن باشد. آنها همیشه خود را زودتر از زمان به مراسم می رسانند و شما را در هر کاری یاری می دهند پس سعی کنید در انتخاب دوستانی که برای مراسم تان دعوت می کنید دقت لازم را داشته باشید و همیشه به این موضوع فکر کنید و بعد لیست نهایی را اماده کنید.

۴- با اصول و درستی مهمان های خودتان را دعوت نمایید

اولین کسانی که برای مراسم خود انتخاب می کنید فامیل هایتان است و بعد بچه هایشان و سپس دوستان. سعی کنید افرادی را که در الویت هستند در لیست قرار بدهید و شلوغ کاری بیش از اندازه نکنید چون هیچ سودی ندارد و فقط هزینه و بودجه زیادتری را می طلبد. برخی از عروس و دامادها همه را در مراسم عروسی شان دعوت می کنند حتی کسانی که هیچ شناختی بر روی آنها ندارند و تنها در حد یک سلام و علیک با آنها در ارتباط بوده اند.

۵- عاقلانه تصمیم بگیرد

اگر به هر دلیلی نمی توانید فامیل هایتان را در مراسم عروسی تان با یکدیگر دعوت کنید باید عاقلانه عمل کنید تا به همگی خوش بگذرد و خاطره خوبی باقی بماند.
خوشبختانه وجود سالن ها سبب می شود که افراد احساس راحتی داشته اند و شما هم هر تعداد مهمان که بخواهید می توانید دعوت کنید. مراسم عروسی در سالن از ساعت ۷ عصر شروع می شود و نهایتا تا ۱۱ شب باید به پایان برسد و بعد از آن عروس و داماد به همراه مهمان های خود به منزل پدر و مادرشان می روند و با مهمان های خود خوش می گذرانند.

نکاتی که در قسمت فوق ذکر کرده ایم با اینکه بسیار ساده به نظر می رسد ولی در صورتی که شما بتوانید با برنامه ریزی پیش بروید قطعا مراسم هیجان انگیز تر و بهتری خواهید داشت.

عده ی بدون برنامه ریزی مهمان های زیادی را دعوت می کنند و اصلا به میزان سفارش غذا و ظرفیت سالن و … توجهی نکرده اند که همین موارد اولا سبب ایجاد هرج و مرج و بی نظمی در عروسی خواهد شد و ثانیا موجب می شود که آبروی شما نزد مهمان ها برود. برای یک لحظه فرض کنید مهمان های شما از راه دور امده اند و پذیرایی درستی از آنها در مراسم شما انجام نشده یا غذا به آنها نرسیده است.

خدمات مجالس و عروسی شمس به شما توصیه می کنیم ۲ یا ۳ ماه پیش از تاریخ عروسی تان ، برای هر چیزی که قصد دارید در مراسم تان انجام شود تفکر کنید و جنبه های مختلف آن را در نظر بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید